Cornell Dubilier Electronics CD15FD121FO3F
CD15FD121FO3F picture photo
Mfg. Part Number
CD15FD121FO3F
Brief Description
CAP MICA 120PF 1% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD15FD121FO3F.pdf
Availability of CD15FD121FO3F
QUANTITY
CD15FD121FO3F Order Process
Ship out your order
Specifications of CD15FD121FO3F
Internal Part NumberEIS-CD15FD121FO3F
PackagingBulk
Capacitance120pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.232" (5.90mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.461" L x 0.181" W (11.70mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max)0.370" (9.40mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD15FD121FO3F
Related LinksCD15FD, CD15FD121FO3F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD15FD121FO3F Details Description
Related parts for CD15FD121FO3F
IC FPGA 160 I/O 208HQFP datasheet.pdf
IC TRUE RMS/DC CONV LP 8-SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 100MA 30V datasheet.pdf
IC DAS 8BIT 8-CH 28-DIP datasheet.pdf
IC SDRAM 128MBIT 166MHZ 86TSOP datasheet.pdf
CAP CER 750PF 50V 0606 datasheet.pdf
IC QUAD RS-485 DIFF DRVR 20-SOIC datasheet.pdf
COPYHOLDER 33" EXTERNAL 12"X10" datasheet.pdf
RES 2.4 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 1KV X7R 1812 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 0.294 OHM 2W 2010 WIDE datasheet.pdf