Cornell Dubilier Electronics CD15FD121JO3F
CD15FD121JO3F picture photo
Mfg. Part Number
CD15FD121JO3F
Brief Description
CAP MICA 120PF 5% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD15FD121JO3F.pdf
Availability of CD15FD121JO3F
QUANTITY
CD15FD121JO3F Order Process
Ship out your order
Specifications of CD15FD121JO3F
Internal Part NumberEIS-CD15FD121JO3F
PackagingBulk
Capacitance120pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.232" (5.90mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.461" L x 0.181" W (11.70mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max)0.370" (9.40mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD15FD121JO3F
Related LinksCD15FD, CD15FD121JO3F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD15FD121JO3F Details Description
Related parts for CD15FD121JO3F
IC VREF SHUNT 2.5V TO92-3 datasheet.pdf
RES SMD 14 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 54.9K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 17.4 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 13.3 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 500MW SOD123 datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 125MA 6TDFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 1.1A 170 MOHM TH datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 20W DIN datasheet.pdf
CONN RCPT 48POS INLINE PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf