E-T-A 413-K14-FN2-50A
413-K14-FN2-50A picture photo
Mfg. Part Number
413-K14-FN2-50A
Brief Description
CIR BRKR THRM 50A 115VAC/28VDC
Datasheet Download
413-K14-FN2-50A.pdf
Availability of 413-K14-FN2-50A
QUANTITY
413-K14-FN2-50A Order Process
Ship out your order
Specifications of 413-K14-FN2-50A
Internal Part NumberEIS-413-K14-FN2-50A
FamilyCircuit Breakers
Series413
Breaker TypeThermal
Current Rating50A
Voltage Rating - AC115V
Voltage Rating - DC28V
Number of Poles1
Actuator TypePush-Pull Plunger
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)413-K14-FN2-50A
Related Links413-K14, 413-K14-FN2-50A Datasheet, E-T-A Distributor
413-K14-FN2-50A Details Description
Related parts for 413-K14-FN2-50A
IC REG LDO 3.3V 0.3A SOT89 datasheet.pdf
FIXED IND 100MH 1A 1.5 OHM CHASS datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 05VOUT datasheet.pdf
BOARD DEMO 73S8023C 32-QFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 12V IN 12V OUT datasheet.pdf
RES 5.6 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP-ACTING datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM T412 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 32 OLIVE datasheet.pdf
TV 53C 40#22D 9#16 4#12 SKT datasheet.pdf
GT 6C 3#8 3#16 PIN RECP WALL datasheet.pdf
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf