Murata Electronics North America GRM31CR71A226ME15L
GRM31CR71A226ME15L picture photo
Mfg. Part Number
GRM31CR71A226ME15L
Brief Description
CAP CER 22UF 10V X7R 1206
Datasheet Download
GRM31CR71A226ME15L.pdf
Availability of GRM31CR71A226ME15L
QUANTITY
GRM31CR71A226ME15L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM31CR71A226ME15L
Internal Part NumberEIS-GRM31CR71A226ME15L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh-Cap Multilayer Ceramic Capacitors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM31CR71A226ME15L
Related LinksGRM31CR71, GRM31CR71A226ME15L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM31CR71A226ME15L Details Description
Related parts for GRM31CR71A226ME15L
CONN HEADER 98POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS 18AWG MTA-156 datasheet.pdf
IC MUX SINGLE 8CHAN 16-MINIQFN datasheet.pdf
RES SMD 63.4 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES 12K OHM 10W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 18COND 24AWG 100' datasheet.pdf
RES SMD 5.6 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 8-SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.050" (1.27mm) Gold, GXT Surface Mount datasheet.pdf