Cornell Dubilier Electronics CD18FD821JO3F
CD18FD821JO3F picture photo
Mfg. Part Number
CD18FD821JO3F
Brief Description
CAP MICA 820PF 5% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD18FD821JO3F.pdf
Availability of CD18FD821JO3F
QUANTITY
CD18FD821JO3F Order Process
Ship out your order
Specifications of CD18FD821JO3F
Internal Part NumberEIS-CD18FD821JO3F
PackagingBulk
Capacitance820pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.343" (8.70mm)
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.650" L x 0.209" W (16.50mm x 5.30mm)
Height - Seated (Max)0.512" (13.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD18FD821JO3F
Related LinksCD18FD, CD18FD821JO3F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD18FD821JO3F Details Description
Related parts for CD18FD821JO3F
CAP TANT 10UF 25V 10% 2917 datasheet.pdf
RFID 32MM GLASS TRANSP R/O 64B datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 7.62MM datasheet.pdf
ENCODER OPT 16POS PC MNT datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 64.9K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
VARISTOR 42V 500A DISC 10MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 4.8A 19.5 MOHM datasheet.pdf