Cornell Dubilier Electronics CD19FC682GO3F
CD19FC682GO3F picture photo
Mfg. Part Number
CD19FC682GO3F
Brief Description
CAP MICA 6800PF 2% 300V RADIAL
Datasheet Download
CD19FC682GO3F.pdf
Availability of CD19FC682GO3F
QUANTITY
CD19FC682GO3F Order Process
Ship out your order
Specifications of CD19FC682GO3F
Internal Part NumberEIS-CD19FC682GO3F
PackagingBulk
Capacitance6800pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated300V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.343" (8.70mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.689" L x 0.331" W (17.50mm x 8.40mm)
Height - Seated (Max)0.571" (14.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD19FC682GO3F
Related LinksCD19FC, CD19FC682GO3F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD19FC682GO3F Details Description
Related parts for CD19FC682GO3F
CAP CER 5PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
SWITCH FS ROLLER LVR GOLD.110"QC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 300MA 750 MOHM datasheet.pdf
CONN 96POS DIN MALE SOLDER TAIL datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG NATURAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 3POS PIN datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 32POS datasheet.pdf
Crystal 27.1200MHz 10ppm 8pF 200 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf