Cornell Dubilier Electronics CD19FD132FO3F
CD19FD132FO3F picture photo
Mfg. Part Number
CD19FD132FO3F
Brief Description
CAP MICA 1300PF 1% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD19FD132FO3F.pdf
Availability of CD19FD132FO3F
QUANTITY
CD19FD132FO3F Order Process
Ship out your order
Specifications of CD19FD132FO3F
Internal Part NumberEIS-CD19FD132FO3F
PackagingBulk
Capacitance1300pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.343" (8.70mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.661" L x 0.220" W (16.80mm x 5.60mm)
Height - Seated (Max)0.520" (13.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD19FD132FO3F
Related LinksCD19FD, CD19FD132FO3F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD19FD132FO3F Details Description
Related parts for CD19FD132FO3F
IC OPAMP GP 110KHZ 8SO datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 710MA 190 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 18POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf