Bourns Inc. CD214A-T22ALF
CD214A-T22ALF picture photo
Mfg. Part Number
CD214A-T22ALF
Brief Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AC
Datasheet Download
CD214A-T22ALF.pdf
Availability of CD214A-T22ALF
QUANTITY
CD214A-T22ALF Order Process
Ship out your order
Specifications of CD214A-T22ALF
Internal Part NumberEIS-CD214A-T22ALF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)22V
Voltage - Breakdown (Min)24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)11.2A
Power - Peak Pulse400W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AC, SMA
Supplier Device PackageSMA (DO-214AC)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD214A-T22ALF
Related LinksCD214A, CD214A-T22ALF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CD214A-T22ALF Details Description
Related parts for CD214A-T22ALF
MODULE PWR ENTRY SCREW-ON datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
RES SMD 5M OHM 1% 0.3W 1206 datasheet.pdf
STANDARD DIP SWITCH datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.1A/1.3A 28QFN datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
RES 816 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
REC F MINI 4 WIRE 24" LEADS LOCK datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 128POS PIN datasheet.pdf