Bourns Inc. CD214B-T20CALF
CD214B-T20CALF picture photo
Mfg. Part Number
CD214B-T20CALF
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AA
Datasheet Download
CD214B-T20CALF.pdf
Availability of CD214B-T20CALF
QUANTITY
CD214B-T20CALF Order Process
Ship out your order
Specifications of CD214B-T20CALF
Internal Part NumberEIS-CD214B-T20CALF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)20V
Voltage - Breakdown (Min)22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)18.5A
Power - Peak Pulse600W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AA, SMB
Supplier Device PackageSMB (DO-214AA)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD214B-T20CALF
Related LinksCD214B-, CD214B-T20CALF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CD214B-T20CALF Details Description
Related parts for CD214B-T20CALF
FIXED IND 4.7UH 220MA 1.5 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP THIN FILM 1.2PF 50V 0805 datasheet.pdf
SWITCH PIN PLUNGER SPDT 20A 125V datasheet.pdf
RES 261 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 806 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 16V X7R 0201 datasheet.pdf
CONNECTOR datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 2SMD datasheet.pdf
OSC MEMS 48.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf