Bourns Inc. CD214C-T13ALF
CD214C-T13ALF picture photo
Mfg. Part Number
CD214C-T13ALF
Brief Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AB
Datasheet Download
CD214C-T13ALF.pdf
Availability of CD214C-T13ALF
QUANTITY
CD214C-T13ALF Order Process
Ship out your order
Specifications of CD214C-T13ALF
Internal Part NumberEIS-CD214C-T13ALF
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)13V
Voltage - Breakdown (Min)14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)69.7A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AB, SMC
Supplier Device PackageSMC (DO-214AB)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD214C-T13ALF
Related LinksCD214C, CD214C-T13ALF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CD214C-T13ALF Details Description
Related parts for CD214C-T13ALF
CAP CER 820PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 8-SOIC datasheet.pdf
MODULE ZIGBEE-PRO W/CHIP ANT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 252K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 13POS PIN datasheet.pdf
Connector Receptacle 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC CPLD 6864LUTS datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf