Bourns Inc. CD214C-T24ALF
CD214C-T24ALF picture photo
Mfg. Part Number
CD214C-T24ALF
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AB
Datasheet Download
CD214C-T24ALF.pdf
Availability of CD214C-T24ALF
QUANTITY
CD214C-T24ALF Order Process
Ship out your order
Specifications of CD214C-T24ALF
Internal Part NumberEIS-CD214C-T24ALF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)24V
Voltage - Breakdown (Min)26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)38.6A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AB, SMC
Supplier Device PackageSMC (DO-214AB)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD214C-T24ALF
Related LinksCD214C, CD214C-T24ALF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CD214C-T24ALF Details Description
Related parts for CD214C-T24ALF
RES SMD 2.32K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT ASSY 70POS .100CL AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EYELET datasheet.pdf
FILTER PERFORM SNAP-IN INLET 1A datasheet.pdf
RES SMD 240K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
IC DECODER VIDEO PCI 128PQFP datasheet.pdf
PWR HDR RA THOLE GOLD 38POS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CABLE 8POS .100 JUMPER 10.2 INCH datasheet.pdf
IC FLASH 64GBIT 153WFBGA datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 5% 2000VDC datasheet.pdf