Bourns Inc. CD214L-T16ALF
CD214L-T16ALF picture photo
Mfg. Part Number
CD214L-T16ALF
Brief Description
TVS DIODE 16VWM 26VC DO214AB
Datasheet Download
CD214L-T16ALF.pdf
Availability of CD214L-T16ALF
QUANTITY
CD214L-T16ALF Order Process
Ship out your order
Specifications of CD214L-T16ALF
Internal Part NumberEIS-CD214L-T16ALF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Series-
PackagingCut Tape (CT)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)16V
Voltage - Breakdown (Min)17.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp26V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)115.4A
Power - Peak Pulse3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD214L-T16ALF
Related LinksCD214L, CD214L-T16ALF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CD214L-T16ALF Details Description
Related parts for CD214L-T16ALF
IC RESET MONITOR 4.38V SOT23B-3 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 3A POWERMITE3 datasheet.pdf
IC DDR SDRAM 512MBIT 7.5NS 60BGA datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 68 Position Panel Mount IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 30A IPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V DPAK datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS 3.81MM BLACK datasheet.pdf
BOARD BLDC/PMSM STM32/SLLIMM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
INTERRUPTER,PHOTON COUPLED datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 4POS PIN datasheet.pdf