Bourns Inc. CD214L-T22CALF
CD214L-T22CALF picture photo
Mfg. Part Number
CD214L-T22CALF
Brief Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AB
Datasheet Download
CD214L-T22CALF.pdf
Availability of CD214L-T22CALF
QUANTITY
CD214L-T22CALF Order Process
Ship out your order
Specifications of CD214L-T22CALF
Internal Part NumberEIS-CD214L-T22CALF
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)22V
Voltage - Breakdown (Min)24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)84.4A
Power - Peak Pulse3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD214L-T22CALF
Related LinksCD214L-, CD214L-T22CALF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CD214L-T22CALF Details Description
Related parts for CD214L-T22CALF
CONN RECEPT CPC 14POS REV SER 1 datasheet.pdf
IC Z8 GP MCU 4K OTP 20SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 1.47 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK RTAN 10POS TIN datasheet.pdf
RES 517 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 64.9 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 470PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CABLE 8POS STR PLUG-SOCKET 0.3M datasheet.pdf