Bourns Inc. CD214L-T43CALF
CD214L-T43CALF picture photo
Mfg. Part Number
CD214L-T43CALF
Brief Description
TVS DIODE 43VWM 69.4VC DO214AB
Datasheet Download
CD214L-T43CALF.pdf
Availability of CD214L-T43CALF
QUANTITY
CD214L-T43CALF Order Process
Ship out your order
Specifications of CD214L-T43CALF
Internal Part NumberEIS-CD214L-T43CALF
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)43V
Voltage - Breakdown (Min)47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)43.2A
Power - Peak Pulse3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD214L-T43CALF
Related LinksCD214L-, CD214L-T43CALF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CD214L-T43CALF Details Description
Related parts for CD214L-T43CALF
TOOL VACUUM PICK & PLACE W/TIPS datasheet.pdf
RES 100K OHM .1% 10 PPM 1/8W datasheet.pdf
BOBBIN COIL FORMER PQ 32 X 30 datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 5W T18 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 171MA 5.5 OHM SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
RELAY GEN PUR datasheet.pdf
MOD 120V 3"X4" 8W SCONCE 900LM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 16POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf