Sumida Corporation CD30D22HF-680MC
CD30D22HF-680MC picture photo
Mfg. Part Number
CD30D22HF-680MC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 68UH 370MA 1.82 OHM
Datasheet Download
CD30D22HF-680MC.pdf
Availability of CD30D22HF-680MC
QUANTITY
CD30D22HF-680MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CD30D22HF-680MC
Internal Part NumberEIS-CD30D22HF-680MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCD30D22
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance68µH
Tolerance±20%
Current Rating370mA
Current - Saturation410mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.82 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.138" L x 0.118" W (3.50mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)0.098" (2.50mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD30D22HF-680MC
Related LinksCD30D22, CD30D22HF-680MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CD30D22HF-680MC Details Description
Related parts for CD30D22HF-680MC
CONN CARDEDGE 12DL POS .156 GOLD datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
PLUG 16POS DOUBLE ROW STRAIGHT datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 31 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1.5A 8HTSOP-J datasheet.pdf
Connector Socket 68 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
LAMIN STEEL PADLOCK BLUE BUMPE datasheet.pdf
CAP FILM 1600VDC 0.039UF RADIAL datasheet.pdf
TV 11C 11#12 SKT J/N RECP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.6A SYNC 8MSOP datasheet.pdf