Cornell Dubilier Electronics CD30FD103JO3F
CD30FD103JO3F picture photo
Mfg. Part Number
CD30FD103JO3F
Brief Description
CAP MICA 10000PF 5% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD30FD103JO3F.pdf
Availability of CD30FD103JO3F
QUANTITY
CD30FD103JO3F Order Process
Ship out your order
Specifications of CD30FD103JO3F
Internal Part NumberEIS-CD30FD103JO3F
PackagingBulk
Capacitance10000pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.437" (11.10mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.799" L x 0.339" W (20.30mm x 8.60mm)
Height - Seated (Max)0.890" (22.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD30FD103JO3F
Related LinksCD30FD, CD30FD103JO3F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD30FD103JO3F Details Description
Related parts for CD30FD103JO3F
RES 6.2 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI M20-1.5 6G 4.5V datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 28SOIC datasheet.pdf
CONN 7/8" 3POS SOCKET datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES SMD 187 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LP 5.00/90/17 BK datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 1KV X7R SMD datasheet.pdf