Cornell Dubilier Electronics CD30FD123FO3F
CD30FD123FO3F picture photo
Mfg. Part Number
CD30FD123FO3F
Brief Description
CAP MICA 0.012UF 1% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD30FD123FO3F.pdf
Availability of CD30FD123FO3F
QUANTITY
CD30FD123FO3F Order Process
Ship out your order
Specifications of CD30FD123FO3F
Internal Part NumberEIS-CD30FD123FO3F
PackagingBulk
Capacitance0.012µF
Tolerance±1%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.437" (11.10mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.799" L x 0.358" W (20.30mm x 9.10mm)
Height - Seated (Max)0.890" (22.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD30FD123FO3F
Related LinksCD30FD, CD30FD123FO3F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD30FD123FO3F Details Description
Related parts for CD30FD123FO3F
CAP FILM 0.022UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS W/SKT JAM NUT datasheet.pdf
POT 50 OHM THUMBWHEEL CERM ST datasheet.pdf
CONN PLUG 40POS SIDE SHELL datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR 28POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 11NF 5% 1600VDC RAD datasheet.pdf