Cornell Dubilier Electronics CD30FD153FO3F
CD30FD153FO3F picture photo
Mfg. Part Number
CD30FD153FO3F
Brief Description
CAP MICA 0.015UF 1% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD30FD153FO3F.pdf
Availability of CD30FD153FO3F
QUANTITY
CD30FD153FO3F Order Process
Ship out your order
Specifications of CD30FD153FO3F
Internal Part NumberEIS-CD30FD153FO3F
PackagingBulk
Capacitance0.015µF
Tolerance±1%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.437" (11.10mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.811" L x 0.390" W (20.60mm x 9.90mm)
Height - Seated (Max)0.902" (22.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD30FD153FO3F
Related LinksCD30FD, CD30FD153FO3F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD30FD153FO3F Details Description
Related parts for CD30FD153FO3F
TERM BLOCK PLUG 21POS 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 1KV X7R RADIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 18V datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 155MHZ RRO SC70-6 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A 10LLP datasheet.pdf
ENCODER DIGITAL CONT datasheet.pdf
750 TB SPRING CLAMP 45D datasheet.pdf
CONN MALE 45POS GOLD WIRE WRAP datasheet.pdf
CAP FILM 0.013UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf