Cornell Dubilier Electronics CD30FD272GO3
CD30FD272GO3 picture photo
Mfg. Part Number
CD30FD272GO3
Brief Description
CAP MICA 2700PF 2% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD30FD272GO3.pdf
Availability of CD30FD272GO3
QUANTITY
CD30FD272GO3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CD30FD272GO3
Internal Part NumberEIS-CD30FD272GO3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Capacitance2700pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.437" (11.10mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.772" L x 0.252" W (19.60mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)0.850" (21.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD30FD272GO3
Related LinksCD30FD, CD30FD272GO3 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD30FD272GO3 Details Description
Related parts for CD30FD272GO3
IC 16BIT TRANSP D LATCH 48-TSSOP datasheet.pdf
IC GATE NAND 1CH 13-INP 16-SO datasheet.pdf
CONN RECEPT 20POS MALE SLD GOLD datasheet.pdf
IC DAC 8BIT OCTAL V-OUT 16-SOIC datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
MICRO 51C S 30" WHT FLOAT NI datasheet.pdf
CABLE MG46 RELAY AUX 10METER datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf