Cornell Dubilier Electronics CD30FD622JO3
CD30FD622JO3 picture photo
Mfg. Part Number
CD30FD622JO3
Brief Description
CAP MICA 6200PF 5% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD30FD622JO3.pdf
Availability of CD30FD622JO3
QUANTITY
CD30FD622JO3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CD30FD622JO3
Internal Part NumberEIS-CD30FD622JO3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Capacitance6200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.437" (11.10mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.780" L x 0.291" W (19.80mm x 7.40mm)
Height - Seated (Max)0.870" (22.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD30FD622JO3
Related LinksCD30FD, CD30FD622JO3 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD30FD622JO3 Details Description
Related parts for CD30FD622JO3
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 10W datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 8DIP GW datasheet.pdf
RES SMD 154K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Receptacle 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
KIT STM32 MOTOR DRIVER BLDC datasheet.pdf
RES SMD 37.4 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 61POS SKT datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 3.3M OHM 5% 0.4W 0805 datasheet.pdf
IC FPGA 624 I/O 1517FCBGA datasheet.pdf
IGBT 1200V 80A 535W TO247 datasheet.pdf