Cornell Dubilier Electronics CD30FD682JO3F
CD30FD682JO3F picture photo
Mfg. Part Number
CD30FD682JO3F
Brief Description
CAP MICA 6800PF 5% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD30FD682JO3F.pdf
Availability of CD30FD682JO3F
QUANTITY
CD30FD682JO3F Order Process
Ship out your order
Specifications of CD30FD682JO3F
Internal Part NumberEIS-CD30FD682JO3F
PackagingBulk
Capacitance6800pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.437" (11.10mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.780" L x 0.299" W (19.80mm x 7.60mm)
Height - Seated (Max)0.882" (22.40mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD30FD682JO3F
Related LinksCD30FD, CD30FD682JO3F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD30FD682JO3F Details Description
Related parts for CD30FD682JO3F
IC OPAMP GP 30MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC RF PREDISTORT ADJ 28-TQFN datasheet.pdf
RES SMD 56.2 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.26V 0.5A SYNC 6BGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 100POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
VARISTOR 622V 40KA SQUARE 34MM datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 112BGA datasheet.pdf
BG STTSHLD MTL-IN 6''X14'' 100EA datasheet.pdf
FUSE CERM 10A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf