Sumida Corporation CD43NP-680KC
CD43NP-680KC picture photo
Mfg. Part Number
CD43NP-680KC
Brief Description
FIXED IND 68UH 370MA 1.117 OHM
Datasheet Download
CD43NP-680KC.pdf
Availability of CD43NP-680KC
QUANTITY
CD43NP-680KC Order Process
Ship out your order
Specifications of CD43NP-680KC
Internal Part NumberEIS-CD43NP-680KC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesCD43
PackagingDigi-Reel®
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance68µH
Tolerance±10%
Current Rating370mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.117 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.138" (3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD43NP-680KC
Related LinksCD43NP, CD43NP-680KC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CD43NP-680KC Details Description
Related parts for CD43NP-680KC
IC FPGA 205 I/O 256PBGA datasheet.pdf
IC COMP R-R I/O SGL 3/5V 8-SOIC datasheet.pdf
IC RCVR/DRVR HEX 6BIT DFF 32LQFP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 160K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 1A 240VAC datasheet.pdf
SHIM 0.38MM REPLACEMENT datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 4 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
RES 4.87K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
D-SUB FILTER 9POS IP67 datasheet.pdf