TDK Corporation CD45SL2GA150JYNKA
CD45SL2GA150JYNKA picture photo
Mfg. Part Number
CD45SL2GA150JYNKA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 15PF 440VAC SL RADIAL
Datasheet Download
CD45SL2GA150JYNKA.pdf
Availability of CD45SL2GA150JYNKA
QUANTITY
CD45SL2GA150JYNKA Order Process
Ship out your order
Specifications of CD45SL2GA150JYNKA
Internal Part NumberEIS-CD45SL2GA150JYNKA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCD
PackagingBulk
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y1
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD45SL2GA150JYNKA
Related LinksCD45SL2G, CD45SL2GA150JYNKA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CD45SL2GA150JYNKA Details Description
Related parts for CD45SL2GA150JYNKA
IC REG LDO 3.6V 0.5A SOT223 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS 28AWG .100 GREEN datasheet.pdf
IC MPU INTERPRISE 350MHZ 256BGA datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 40POS GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf