Cornell Dubilier Electronics CD4ED360JO3F
CD4ED360JO3F picture photo
Mfg. Part Number
CD4ED360JO3F
Brief Description
CAP MICA 36PF 5% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD4ED360JO3F.pdf
Availability of CD4ED360JO3F
QUANTITY
CD4ED360JO3F Order Process
Ship out your order
Specifications of CD4ED360JO3F
Internal Part NumberEIS-CD4ED360JO3F
PackagingBulk
Capacitance36pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.291" L x 0.110" W (7.40mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.220" (5.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD4ED360JO3F
Related LinksCD4ED3, CD4ED360JO3F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD4ED360JO3F Details Description
Related parts for CD4ED360JO3F
SENSOR 750PSI 7/16-20UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 1.74K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 47K OHM 5SIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
OSC TCXO 12.8MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf