Cornell Dubilier Electronics CD4ED680GO3F
CD4ED680GO3F picture photo
Mfg. Part Number
CD4ED680GO3F
Brief Description
CAP MICA 68PF 2% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD4ED680GO3F.pdf
Availability of CD4ED680GO3F
QUANTITY
CD4ED680GO3F Order Process
Ship out your order
Specifications of CD4ED680GO3F
Internal Part NumberEIS-CD4ED680GO3F
PackagingBulk
Capacitance68pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.291" L x 0.110" W (7.40mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.220" (5.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD4ED680GO3F
Related LinksCD4ED6, CD4ED680GO3F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD4ED680GO3F Details Description
Related parts for CD4ED680GO3F
CAP ALUM 3300UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE 0.045 GOLD datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 0.15 OHM 5% 2W 2616 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X11.43MM T766 datasheet.pdf
CANMDM123 datasheet.pdf
DIODE STD REC 100V 150A DO-8 datasheet.pdf