Cornell Dubilier Electronics CD5EC680GO3F
CD5EC680GO3F picture photo
Mfg. Part Number
CD5EC680GO3F
Brief Description
CAP MICA 68PF 2% 300V RADIAL
Datasheet Download
CD5EC680GO3F.pdf
Availability of CD5EC680GO3F
QUANTITY
CD5EC680GO3F Order Process
Ship out your order
Specifications of CD5EC680GO3F
Internal Part NumberEIS-CD5EC680GO3F
PackagingBulk
Capacitance68pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated300V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.118" (3.00mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.272" L x 0.150" W (6.90mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)0.220" (5.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD5EC680GO3F
Related LinksCD5EC6, CD5EC680GO3F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD5EC680GO3F Details Description
Related parts for CD5EC680GO3F
IC ADC 16BIT 85KSPS SHTDN 16SOIC datasheet.pdf
IC RCVR RS485/422 QD ESD 16TSSOP datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP FLUID LVL LO datasheet.pdf
CABLE 10COND 22AWG GRY SHLD 500' datasheet.pdf
RES 33 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 953 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 232 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
508 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf