Cornell Dubilier Electronics CD5EC680JO3F
CD5EC680JO3F picture photo
Mfg. Part Number
CD5EC680JO3F
Brief Description
CAP MICA 68PF 5% 300V RADIAL
Datasheet Download
CD5EC680JO3F.pdf
Availability of CD5EC680JO3F
QUANTITY
CD5EC680JO3F Order Process
Ship out your order
Specifications of CD5EC680JO3F
Internal Part NumberEIS-CD5EC680JO3F
PackagingBulk
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated300V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.118" (3.00mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.272" L x 0.150" W (6.90mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)0.220" (5.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD5EC680JO3F
Related LinksCD5EC6, CD5EC680JO3F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD5EC680JO3F Details Description
Related parts for CD5EC680JO3F
RELAY TIME DELAY DPDT 120 VAC 8 datasheet.pdf
IC TXRX MULTIPROTOCOL 28-SSOP datasheet.pdf
IC ADSL CPE DVR 175MA 14-HTSSOP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 23POS 7.62MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES 6.26K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 5% 2W 4525 datasheet.pdf
CONN HOUSING datasheet.pdf
IMCV GIGA MEDIALINX TX/LX-CWDM datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10% 15V 2915 datasheet.pdf
IC LNB CTLR PWR SUPPLY 20UQFN datasheet.pdf
OSC XO 3.6864MHZ CMOS SMD datasheet.pdf