Cornell Dubilier Electronics CD5FA131JO3
CD5FA131JO3 picture photo
Mfg. Part Number
CD5FA131JO3
Brief Description
CAP MICA 130PF 5% 100V RADIAL
Datasheet Download
CD5FA131JO3.pdf
Availability of CD5FA131JO3
QUANTITY
CD5FA131JO3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CD5FA131JO3
Internal Part NumberEIS-CD5FA131JO3
PackagingBulk
Capacitance130pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.118" (3.00mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.272" L x 0.161" W (6.90mm x 4.10mm)
Height - Seated (Max)0.228" (5.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD5FA131JO3
Related LinksCD5FA, CD5FA131JO3 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD5FA131JO3 Details Description
Related parts for CD5FA131JO3
RES 390 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 30 OHM 5% 1W 1020 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1.5A SOT223-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCT datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf