Cornell Dubilier Electronics CD6ED220DO3
CD6ED220DO3 picture photo
Mfg. Part Number
CD6ED220DO3
Brief Description
CAP MICA 22PF 0.5PF 500V RADIAL
Datasheet Download
CD6ED220DO3.pdf
Availability of CD6ED220DO3
QUANTITY
CD6ED220DO3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CD6ED220DO3
Internal Part NumberEIS-CD6ED220DO3
PackagingBulk
Capacitance22pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.173" (4.40mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.276" L x 0.094" W (7.00mm x 2.40mm)
Height - Seated (Max)0.173" (4.40mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD6ED220DO3
Related LinksCD6ED, CD6ED220DO3 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD6ED220DO3 Details Description
Related parts for CD6ED220DO3
DIODE AVALANCHE 1.6KV 25A DO203 datasheet.pdf
RES .01 OHM 1% 1W AXIAL WW datasheet.pdf
28 MODIV HSG COMP DR .100 POL datasheet.pdf
IC ANLG ABSOLUTE PRES SNSR DSOF8 datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 4V 20% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 12.4K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY/VOLT OUT datasheet.pdf
Connector Socket 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf