Cornell Dubilier Electronics CD6ED470JO3
CD6ED470JO3 picture photo
Mfg. Part Number
CD6ED470JO3
Brief Description
CAP MICA 47PF 5% 500V RADIAL
Datasheet Download
CD6ED470JO3.pdf
Availability of CD6ED470JO3
QUANTITY
CD6ED470JO3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CD6ED470JO3
Internal Part NumberEIS-CD6ED470JO3
PackagingBulk
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.173" (4.40mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.276" L x 0.094" W (7.00mm x 2.40mm)
Height - Seated (Max)0.173" (4.40mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD6ED470JO3
Related LinksCD6ED, CD6ED470JO3 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
CD6ED470JO3 Details Description
Related parts for CD6ED470JO3
AC/DC CONVERTER 28V 55W datasheet.pdf
CONN HEADER 27POS .100 SGL SMD datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RIVET SNAP 0.394" NYLON WHITE datasheet.pdf
RES SMD 118K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 7/16-20 UNF 4-20MA datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 5V IN 9V OUT datasheet.pdf
RES 32.8K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 412 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 38.8K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 19.2000 MHZ 18.0PF SMD datasheet.pdf