Sumida Corporation CD75NP-151KC
CD75NP-151KC picture photo
Mfg. Part Number
CD75NP-151KC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 150UH 580MA 640 MOHM
Datasheet Download
CD75NP-151KC.pdf
Availability of CD75NP-151KC
QUANTITY
CD75NP-151KC Order Process
Ship out your order
Specifications of CD75NP-151KC
Internal Part NumberEIS-CD75NP-151KC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCD75
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance150µH
Tolerance±10%
Current Rating580mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)640 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)0.217" (5.50mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD75NP-151KC
Related LinksCD75NP, CD75NP-151KC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CD75NP-151KC Details Description
Related parts for CD75NP-151KC
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 8SIP datasheet.pdf
SENS 75PSI 5/8" 7/16-20 UNF 1-5V datasheet.pdf
LED GREEN 1000MA 3.45X3.45 SMD datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 10V X5R 0402 datasheet.pdf
E-657-38X STOCK BAG OF 25/ datasheet.pdf
23 SIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB datasheet.pdf
SMA (F) CAPTIVE CONT .141 S/R datasheet.pdf
TERM BLK TOP ENTRY 9POS 2.54MM datasheet.pdf