Sumida Corporation CD75NP-270KC
CD75NP-270KC picture photo
Mfg. Part Number
CD75NP-270KC
Brief Description
FIXED IND 27UH 1.3A 120 MOHM SMD
Datasheet Download
CD75NP-270KC.pdf
Availability of CD75NP-270KC
QUANTITY
CD75NP-270KC Order Process
Ship out your order
Specifications of CD75NP-270KC
Internal Part NumberEIS-CD75NP-270KC
Material - CoreFerrite
Inductance27µH
Tolerance±10%
Current Rating1.3A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)120 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)0.217" (5.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD75NP-270KC
Related LinksCD75NP, CD75NP-270KC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CD75NP-270KC Details Description
Related parts for CD75NP-270KC
RES SMD 549K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .100" STR GOLD datasheet.pdf
IC PCI-EXPRESS X1 PHY 81-LFBGA datasheet.pdf
IC VIDEO DECODER 32TQFP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MNT PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 28.6VC SOD323 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 23A 4.1 MOHM SMD datasheet.pdf
LED HARDWARE FILTER BOOT AMBER datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf