Murata Electronics North America CDALA10M7GA019
CDALA10M7GA019 picture photo
Mfg. Part Number
CDALA10M7GA019
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Ceramic Filters (CERAFIL) for FM Receivers
Datasheet Download
CDALA10M7GA019.pdf
Availability of CDALA10M7GA019
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CDALA10M7GA019 Order Process
Ship out your order
Specifications of CDALA10M7GA019
Internal Part NumberEIS-CDALA10M7GA019
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship CDALA10M7GA019 today.
SeriesCDALA10M
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeORIGINAL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CDALA10M7GA019
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCDALA10, CDALA10M7GA019 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CDALA10M7GA019 Details Description
Related parts for CDALA10M7GA019
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
SWITCH ROTARY BCD 10-POS TOP datasheet.pdf
IC CLOCK GEN 2/4/8 3.3V 16-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 48 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RND SPACER 0.147" NYLON 18.92MM datasheet.pdf
HYDRL DIES VERSAKRIMP 2/0 AWG datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 619 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 28.7K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 2.21"L X 3.15"W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 200MA AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1UF 25V X5R 0603 datasheet.pdf