Cirrus Logic, Inc. CDB43122
CDB43122 picture photo
Mfg. Part Number
CDB43122
Manufacturer
Product Category
Cirrus Logic IC
Brief Description
122dB, 24-Bit, 192kHz DAC for Digital Audio IC
Datasheet Download
CDB43122.pdf
Availability of CDB43122
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CDB43122 Order Process
Ship out your order
Specifications of CDB43122
Internal Part NumberEIS-CDB43122
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by CIRRUS LOGIC
Delivery TimeIn stock, ship CDB43122 today.
SeriesCDB431
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount
PackagingTape and Reel / Tray / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for CDB43122
Alternative Part (Replacement)EIS-CDB43122
Country of OriginUSA / TAIWAN / Philippines
Weight0.0015KG
Additional ServicesProgramming, tape or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
Related LinksCDB4, CDB43122 Datasheet, Cirrus Logic, Inc. Distributor
CDB43122 Details Description
Related parts for CDB43122
INTELLIGENT DISP 8CHAR 5X7 HER datasheet.pdf
OPTOISO 5KV PUSH PULL 8DIP GW datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
LED 5000K WHITE CHIP ON BOARD datasheet.pdf
IC PROXIMITY DETECTOR 6-DFN datasheet.pdf
RES SMD 1.47M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SC-SC DUPLEX ASSEM 2M datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 3V 12.2MM RADIAL datasheet.pdf