Comchip Technology CDBD20150-G
CDBD20150-G picture photo
Mfg. Part Number
CDBD20150-G
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V D2PAK
Datasheet Download
CDBD20150-G.pdf
Availability of CDBD20150-G
QUANTITY
CDBD20150-G Order Process
Ship out your order
Specifications of CDBD20150-G
Internal Part NumberEIS-CDBD20150-G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)150V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)20A (DC)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1V @ 10A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr500µA @ 150V
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Supplier Device PackageD2PAK
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDBD20150-G
Related LinksCDBD2, CDBD20150-G Datasheet, Comchip Technology Distributor
CDBD20150-G Details Description
Related parts for CDBD20150-G
THERMISTOR 47K OHM NTC SMT 0603 datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SP4T 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 200PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN SSL RECEPTACLE 2POS 3.7MM datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 25V X7R SMD datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 76 TYPE datasheet.pdf
Connector Header 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 1W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf