Comchip Technology CDBER70-HF
CDBER70-HF picture photo
Mfg. Part Number
CDBER70-HF
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Single
Brief Description
DIODE SCHOTTKY 70V 70MA 0503
Datasheet Download
CDBER70-HF.pdf
Availability of CDBER70-HF
QUANTITY
CDBER70-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of CDBER70-HF
Internal Part NumberEIS-CDBER70-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS DeclarationCDBER HF Series Material Dclaration
Standard Package4,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Single
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)70V
Current - Average Rectified (Io)70mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1V @ 15mA
SpeedSmall Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr)5ns
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 50V
Capacitance @ Vr, F2pF @ 0V, 1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0503 (1308 Metric)
Supplier Device Package0503/SOD-723F
Operating Temperature - Junction125°C (Max)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDBER70-HF
Related LinksCDBER, CDBER70-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
CDBER70-HF Details Description
Related parts for CDBER70-HF
THYRISTOR SIBOD 120VR DO-214AA datasheet.pdf
RES SMD 3.01K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 800V 14A TO-3P datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
OSC MEMS 24.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
SENSOR PRESS 100PSIS M12 5V datasheet.pdf
RES 261 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
INNER PANEL/SUPPORTS HMEP SERIES datasheet.pdf
LED RED 5.5MM ROUND T/H datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT datasheet.pdf
IC BRIDGE RECT 4A 1000V D3K datasheet.pdf