Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10E-210-C3-R0
ATS-10E-210-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10E-210-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X12MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-10E-210-C3-R0.pdf
Availability of ATS-10E-210-C3-R0
QUANTITY
ATS-10E-210-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10E-210-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10E-210-C3-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.472" (12.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.24°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10E-210-C3-R0
Related LinksATS-10E-, ATS-10E-210-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10E-210-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-10E-210-C3-R0
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 375MW SOD123F datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 10V X7R 0805 datasheet.pdf
RES 437K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 420W datasheet.pdf
CAP CER 430PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf