Comchip Technology CDBZ5T30100-HF
CDBZ5T30100-HF picture photo
Mfg. Part Number
CDBZ5T30100-HF
Brief Description
DIODE SCHOTTKY 100V 30A SMC
Datasheet Download
CDBZ5T30100-HF.pdf
Availability of CDBZ5T30100-HF
QUANTITY
CDBZ5T30100-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of CDBZ5T30100-HF
Internal Part NumberEIS-CDBZ5T30100-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS DeclarationCDBZ HF Series Material Declaration
Featured ProductCDBZ5T30100 Schottky Barrier Rectifier
Standard Package3,000
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)100V
Current - Average Rectified (Io)30A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If850mV @ 30A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr50µA @ 100V
Capacitance @ Vr, F-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseZ5-T
Supplier Device PackageSMC (Z5-T)
Operating Temperature - Junction-55°C ~ 150°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDBZ5T30100-HF
Related LinksCDBZ5T3, CDBZ5T30100-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
CDBZ5T30100-HF Details Description
Related parts for CDBZ5T30100-HF
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32DIP datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CONN HDR XAD 26POS 2.5MM TIN TE datasheet.pdf
OSC XO 3.6864MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 12.56"L X 8.31"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf