Texas Instruments CDCF2509PWR
CDCF2509PWR picture photo
Mfg. Part Number
CDCF2509PWR
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Application Specific
Brief Description
IC 3.3V PLL CLOCK-DRVR 24-TSSOP
Datasheet Download
CDCF2509PWR.pdf
Availability of CDCF2509PWR
QUANTITY
CDCF2509PWR Order Process
Ship out your order
Specifications of CDCF2509PWR
Internal Part NumberEIS-CDCF2509PWR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Application Specific
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
PLLYes
Main PurposeMemory, DRAM DIMM
InputClock
OutputClock
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:9
Differential - Input:OutputNo/No
Frequency - Max140MHz
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package24-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDCF2509PWR
Related LinksCDCF2, CDCF2509PWR Datasheet, Texas Instruments Distributor
CDCF2509PWR Details Description
Related parts for CDCF2509PWR
Crystal 14.31818MHz 20ppm 18pF 25 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
CAP NIOB OXIDE 47UF 20% 4V 2312 datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS 7.62MM datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 24POS SKT datasheet.pdf
CABLE 5POS STR PLUG-SOCKET 0.5 M datasheet.pdf
RES 512K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf