Sumida Corporation CDCH10D48/ANP-100KC
CDCH10D48/ANP-100KC picture photo
Mfg. Part Number
CDCH10D48/ANP-100KC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 10UH 2.5A 41 MOHM SMD
Datasheet Download
CDCH10D48/ANP-100KC.pdf
Availability of CDCH10D48/ANP-100KC
QUANTITY
CDCH10D48/ANP-100KC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDCH10D48/ANP-100KC
Internal Part NumberEIS-CDCH10D48/ANP-100KC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDCH10D48/A
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance10µH
Tolerance±10%
Current Rating2.5A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)41 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDCH10D48/ANP-100KC
Related LinksCDCH10D48, CDCH10D48/ANP-100KC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDCH10D48/ANP-100KC Details Description
Related parts for CDCH10D48/ANP-100KC
TVS DIODE 6.5VWM SOT23 datasheet.pdf
CAP CER 13PF 16V NP0 01005 datasheet.pdf
RES SMD 140K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.3A TSOT23-5 datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON SQUARE RED datasheet.pdf
TERM BLK HEADER FEED-THRU 5.08MM datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
DIODE MODULE 30V 200A 2TOWER datasheet.pdf