Texas Instruments CDCVF2505D
CDCVF2505D picture photo
Mfg. Part Number
CDCVF2505D
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Brief Description
IC 3.3V PLL CLOCK DRVR 8-SOIC
Datasheet Download
CDCVF2505D.pdf
Availability of CDCVF2505D
QUANTITY
CDCVF2505D Order Process
Ship out your order
Specifications of CDCVF2505D
Internal Part NumberEIS-CDCVF2505D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package75
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Series-
PackagingTube
TypePLL Clock Driver
PLLYes with Bypass
InputLVTTL
OutputLVTTL
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:5
Differential - Input:OutputNo/No
Frequency - Max200MHz
Divider/MultiplierNo/No
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDCVF2505D
Related LinksCDCVF, CDCVF2505D Datasheet, Texas Instruments Distributor
CDCVF2505D Details Description
Related parts for CDCVF2505D
LED RED DIFFUSED 2SMD R/A datasheet.pdf
RES 64.9 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC QUAD LO-HI VOLT SHFTR 16TSSOP datasheet.pdf
IC SYNC FIFO 4096X36 10NS 128QFP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 1.1VA THRU HOLE datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS PNL MNT SKT CRMP datasheet.pdf
RETAINER, WIRE SUB-ASSY datasheet.pdf
SINGULATION PRESS datasheet.pdf
250UF 250V 35X54 85C ST datasheet.pdf