Texas Instruments CDCVF2505PW
CDCVF2505PW picture photo
Mfg. Part Number
CDCVF2505PW
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Brief Description
IC 3.3V PLL CLOCK-DRVR 8-TSSOP
Datasheet Download
CDCVF2505PW.pdf
Availability of CDCVF2505PW
QUANTITY
CDCVF2505PW Order Process
Ship out your order
Specifications of CDCVF2505PW
Internal Part NumberEIS-CDCVF2505PW
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package150
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Series-
PackagingTube
TypePLL Clock Driver
PLLYes with Bypass
InputLVTTL
OutputLVTTL
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:5
Differential - Input:OutputNo/No
Frequency - Max200MHz
Divider/MultiplierNo/No
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package8-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDCVF2505PW
Related LinksCDCVF, CDCVF2505PW Datasheet, Texas Instruments Distributor
CDCVF2505PW Details Description
Related parts for CDCVF2505PW
CHOKE COMM MODE W/HDR 5mH 8.9A datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES 69.8 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
MOD BLUETOOTH LOW ENERGY 4.0 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2A 250VAC 48VDC datasheet.pdf
Connector Header 74 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT datasheet.pdf
PWRBLADE R/A LF HDR datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS SKT datasheet.pdf