EPCOS (TDK) B66421U315K187
B66421U315K187 picture photo
Mfg. Part Number
B66421U315K187
Brief Description
FERRITE CORE EFD 315NH N87
Datasheet Download
B66421U315K187.pdf
Availability of B66421U315K187
QUANTITY
B66421U315K187 Order Process
Ship out your order
Specifications of B66421U315K187
Internal Part NumberEIS-B66421U315K187
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Category Magnetics - Transformer, Inductor Components
FamilyFerrite Cores
SeriesB66421
Core TypeEFD
Inductance Factor (Al)315nH
Tolerance±10%
GapGapped
Effective Permeability (µe)-
Initial Permeability (µi)2200
MaterialN87
Core Factor (ΣI/A) mm-1-
Effective Length (le) mm-
Effective Area (Ae) mm²-
Minimum Core Cross Section (Amin) mm²-
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³-
FinishUncoated
Supplier Device PackageEFD 25 x 13 x 9
Height12.50mm
Length25.00mm
Width9.10mm
Diameter-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B66421U315K187
Related LinksB66421U, B66421U315K187 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B66421U315K187 Details Description
Related parts for B66421U315K187
CAP ARRAY 6800PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
POWER STRIP 12.5" 9OUT 15'CORD datasheet.pdf
CIRC BD SHPR 15-1/2X12-1/2X1-1/2 datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC CLOCK DIVIDER LVPECL 16-MLF datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 16V 10% 2824 datasheet.pdf
RES 39.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 50 OHM 1% 25W DPAK datasheet.pdf
SW MINI SPDT PIN PLNGR 250V datasheet.pdf