Sumida Corporation CDEP104NP-1R8MC-50
CDEP104NP-1R8MC-50 picture photo
Mfg. Part Number
CDEP104NP-1R8MC-50
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 1.8UH 5.4A 18.6 MOHM
Datasheet Download
CDEP104NP-1R8MC-50.pdf
Availability of CDEP104NP-1R8MC-50
QUANTITY
CDEP104NP-1R8MC-50 Order Process
Ship out your order
Specifications of CDEP104NP-1R8MC-50
Internal Part NumberEIS-CDEP104NP-1R8MC-50
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDEP104
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance1.8µH
Tolerance±20%
Current Rating5.4A
Current - Saturation13.3A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)18.6 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.177" (4.50mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDEP104NP-1R8MC-50
Related LinksCDEP104NP, CDEP104NP-1R8MC-50 Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDEP104NP-1R8MC-50 Details Description
Related parts for CDEP104NP-1R8MC-50
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 12POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
TEST LEAD SET AMB-45 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER PIN 24POS VERT TIN datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
BLOCK SPADE INSULKRIMP TAPED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf