Sumida Corporation CDEP104NP-2R5MC-50
CDEP104NP-2R5MC-50 picture photo
Mfg. Part Number
CDEP104NP-2R5MC-50
Brief Description
FIXED IND 2.5UH 5A 21.8 MOHM SMD
Datasheet Download
CDEP104NP-2R5MC-50.pdf
Availability of CDEP104NP-2R5MC-50
QUANTITY
CDEP104NP-2R5MC-50 Order Process
Ship out your order
Specifications of CDEP104NP-2R5MC-50
Internal Part NumberEIS-CDEP104NP-2R5MC-50
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDEP104
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance2.5µH
Tolerance±20%
Current Rating5A
Current - Saturation11.8A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)21.8 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.177" (4.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDEP104NP-2R5MC-50
Related LinksCDEP104NP, CDEP104NP-2R5MC-50 Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDEP104NP-2R5MC-50 Details Description
Related parts for CDEP104NP-2R5MC-50
IC 2DRVR/2RCVR RS232 3V 20-SSOP datasheet.pdf
OSC XO 66.6667MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
LED CBI 3MM 3X1 RED,YLW,YLW TINT datasheet.pdf
RES SMD 3.88KOHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 13.7K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.06K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
IC CTRLR CCFL BCKLGHT 20QSOP datasheet.pdf
RES 10 OHM 0.6W 0.05% RADIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
IC LOAD SWITCH 6A DUAL 14WSON datasheet.pdf