Sumida Corporation CDEP105-1R5MC-32
CDEP105-1R5MC-32 picture photo
Mfg. Part Number
CDEP105-1R5MC-32
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 7.8A 10.5 MOHM
Datasheet Download
CDEP105-1R5MC-32.pdf
Availability of CDEP105-1R5MC-32
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CDEP105-1R5MC-32 Order Process
Ship out your order
Specifications of CDEP105-1R5MC-32
Internal Part NumberEIS-CDEP105-1R5MC-32
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDEP105
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance1.5µH
Tolerance±20%
Current Rating7.8A
Current - Saturation18A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)10.5 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.220" (5.60mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDEP105-1R5MC-32
Related LinksCDEP105-, CDEP105-1R5MC-32 Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDEP105-1R5MC-32 Details Description
Related parts for CDEP105-1R5MC-32
MOSFET N-CH 30V 87A TO-262 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" DR STRAIGHT datasheet.pdf
CONN MEM SCKT 240POS DIMM SLD datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 36-72VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
FUSE FORKLIFT HAZGARD 250A 48VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf