Sumida Corporation CDEP134CNP-2R5MC-100
CDEP134CNP-2R5MC-100 picture photo
Mfg. Part Number
CDEP134CNP-2R5MC-100
Brief Description
FIXED IND 2.5UH 10.5A 6.6 MOHM
Datasheet Download
CDEP134CNP-2R5MC-100.pdf
Availability of CDEP134CNP-2R5MC-100
QUANTITY
CDEP134CNP-2R5MC-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of CDEP134CNP-2R5MC-100
Internal Part NumberEIS-CDEP134CNP-2R5MC-100
FamilyFixed Inductors
SeriesCDEP134C
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance2.5µH
Tolerance±20%
Current Rating10.5A
Current - Saturation12.8A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)6.6 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.531" L x 0.531" W (13.50mm x 13.50mm)
Height - Seated (Max)0.193" (4.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDEP134CNP-2R5MC-100
Related LinksCDEP134CNP, CDEP134CNP-2R5MC-100 Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDEP134CNP-2R5MC-100 Details Description
Related parts for CDEP134CNP-2R5MC-100
IC GATE AND/NAND QUINT 28-PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
QSFP PATCH CABLE 5M 30 AWG datasheet.pdf
OSC XO 14.7456MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
10P + PE FEMALE INSERT 16A 500V/ datasheet.pdf