Sumida Corporation CDEP147NP-1R5MC-95
CDEP147NP-1R5MC-95 picture photo
Mfg. Part Number
CDEP147NP-1R5MC-95
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 20A 2.02 MOHM
Datasheet Download
CDEP147NP-1R5MC-95.pdf
Availability of CDEP147NP-1R5MC-95
QUANTITY
CDEP147NP-1R5MC-95 Order Process
Ship out your order
Specifications of CDEP147NP-1R5MC-95
Internal Part NumberEIS-CDEP147NP-1R5MC-95
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
Standard Package300
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDEP147
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance1.5µH
Tolerance±20%
Current Rating20A
Current - Saturation27.2A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)2.02 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.571" L x 0.571" W (14.50mm x 14.50mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDEP147NP-1R5MC-95
Related LinksCDEP147NP, CDEP147NP-1R5MC-95 Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDEP147NP-1R5MC-95 Details Description
Related parts for CDEP147NP-1R5MC-95
RES ARRAY 5 RES 180K OHM 10SIP datasheet.pdf
CAP CER 47UF 16V Y5V 1210 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS SKT datasheet.pdf
DISPLAY OPTION CARD DEPENDNT LED datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 36VTLA datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SURGE PROTECTION datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf