Sumida Corporation CDH113NP-270LC
CDH113NP-270LC picture photo
Mfg. Part Number
CDH113NP-270LC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 27UH 1.16A 110 MOHM
Datasheet Download
CDH113NP-270LC.pdf
Availability of CDH113NP-270LC
QUANTITY
CDH113NP-270LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDH113NP-270LC
Internal Part NumberEIS-CDH113NP-270LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDH113
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance27µH
Tolerance±15%
Current Rating1.16A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)110 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-30°C ~ 100°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.441" L x 0.433" W (11.20mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max)0.146" (3.70mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDH113NP-270LC
Related LinksCDH113N, CDH113NP-270LC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDH113NP-270LC Details Description
Related parts for CDH113NP-270LC
CONN RCPT/CAP 12POS MINI-UMNL datasheet.pdf
FILTER POWER LINE 100A 250/440V datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8-DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A 12DFN datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
SHEET ALUM FL 25.4X50.8MM 5/PK datasheet.pdf
FERRITE CHIP 240 OHM 200MA 0201 datasheet.pdf