Sumida Corporation CDH37D10SLDNP-150MC
CDH37D10SLDNP-150MC picture photo
Mfg. Part Number
CDH37D10SLDNP-150MC
Brief Description
FIXED IND 15UH 850MA 468.6 MOHM
Datasheet Download
CDH37D10SLDNP-150MC.pdf
Availability of CDH37D10SLDNP-150MC
QUANTITY
CDH37D10SLDNP-150MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDH37D10SLDNP-150MC
Internal Part NumberEIS-CDH37D10SLDNP-150MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDH37D10/SLD
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating850mA
Current - Saturation590mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)468.6 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.157" L x 0.146" W (4.00mm x 3.70mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDH37D10SLDNP-150MC
Related LinksCDH37D10S, CDH37D10SLDNP-150MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDH37D10SLDNP-150MC Details Description
Related parts for CDH37D10SLDNP-150MC
IC 2.55V W/PB 20% TO92-3 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 40MA 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD 1X2 14SOIC datasheet.pdf
CAP MICA 390PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
XFRMR GATE DRIVE 1:1:1 SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES 1.78K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 12VOUT 100W datasheet.pdf